Pazar, Mayıs 24, 2009

Nasil Kolay Orgazm Olunur?

Cinsel birlesmenin son noktasidir orgazm, bir cok partner orgazm olarak o multlulugu birlikte yasamak ister ancak bu durum kadinlar icin biraz farklidir. Erkekler cok kolaylikla doyuma ulasabilirler ancak kadinlar daha hassas ve narin olduklari icin karsisindaki partnerinin ne yaptigini biliyor olmasi ve davranisina gore doyuma (orgazm) ulasmasi belli olacaktir. Burada soylemek istedigimiz bir erkek eger sadece kendi icin bir birlesme yasiyorsa yani yatakta bencillik ediyorsa partneri hic bir zaman doyum (orgazm) yasamiyacaktir. Bu yuzden eger mutlu bir cinsel yasam istiyorsaniz cinsel pozisyonlar ve cinsellik hakkinda bilgi sahibi olmayi unutmayin.

Asagida sizlerle hangi cinsel pozisyon da kolay orgazm olunur, nasil orgazm olunur ve orgazm hakkinda genel bilgileri verecegiz.

Kolay Orgazm Olmak

Cinsel ilişkide kadına asıl zevk veren penisin vajina içindeki hareketi değil, klitorise yaptığı sürtünme ve baskıdır. Bu baskıyı artıracak pozisyonlar kadının daha kolay orgazm olmasını sağlayabilir.

Tabii her kadının zevk aldığı pozisyon farklıdır. Ancak çoğunlukla kadının üstte olduğu pozisyon, kadın kontrolü sağlayabildiği ve ilişkinin ritmini ayarlayabildiği için tercih edilen bir pozisyondur.
Yine klasik misyoner pozisyonunda da partnerle yüz yüze olunduğu ve klitorise uygulanan baskı yoğun olduğu için alınan zevk artabilir. Kendileri için en uygun pozisyonu yine çiftlerin deneyerek bulması mümkün. Bunun için çiftlerin yeniliklere açık olması çok önemlidir.

Cinsel Pozisyonlar ve Orgazm
Kaliteli bir cinsel hayata sahip olmak ve orgazma ulaşmak için çiftlerin birbirlerinin kişiliklerini ve bedensel özelliklerini çok iyi tanımaları gerektiğini, geliştirdikleri bazı alışkanlıklar ve ritüellerle karşılıklı daha fazla zevk alabileceklerini biliyoruz. Yani eğer iki taraf da ilişkiden tatmin oluyorsa, bazı belirli ritüelleri izlemek ve uygulamak sorun yaratmayabilir.

Surprizler
Ama yine de heyecan ve adrenalin anlamına gelen seks hayatının sürprizlerle, hayal gücü ve yaratıcılıkla beslendiğini de unutmamalıyız. Partneriniz sizi ne kadar heyecanlandiriyorsa heyecanlandırsın, sürekli aynı sırayla aynı hareketleri yapmak aranızdaki ateşi söndürebilir. Eninde sonunda farklı pozisyonlar ya da farklı mekanlar denemek isteyeceksiniz.

Partnerinizle rutinleşen seks hayatınızı canlandırmanız kolay olmayabilir. Bunun için çaba sarf etmek, hayal gücünü ve yaratıcılığı her fırsatta devreye sokmak gerekiyor. Uzmanlar da cinsellikte ayıp, yasak ya da tabular olmadığını, çiftlerin hemfikir oldukları sürece her türlü sevişme stilini ya da pozisyonunu deneyebileceklerini söylüyor.

Monotonluga Dikkat
Cinsel ilişki sırasında sürekli olarak aynı şeyleri tekrarlamak işleri monotonlaştırıp sıradanlığa düşülmesine neden olabilir. Ancak bazen cinsel deneyimsizlik, bilgisizlik, bazı pozisyonları takıntı haline getirip başka pozisyonlardan zevk alamama ve kimi bedensel özellikler (aşırı kilolu, çok zayıf olma gibi) nedeniyle hareket özgürlüğünün kısıtlanması, sadece belli pozisyonlarda sevişmeyi gerektirebilir.

Çiftler konuşarak, deneyerek, bu konuda kitaplar okuyup filmler izleyerek cinsel ilişki pozisyonlarını çeşitlendirebilir. Bu sayede cinsel hayatlarını renklendirip, keyfili bir hale getirmeleri de mümkün olabilir.

haberaktuel.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder